استعداد تحصیلی (GMAT)

گذراندن دوره استعداد تحصیلی برای تمامی دانشجویان رشته‌ مدیریت کسب و کار (MBA) که قصد شرکت در آزمون ورودی ارشد و تمامی دانشجویانی که قصد شرکت در آزمون ورودی دکتری دارند کاملا ضروری است.

دوره استعداد تحصیلی به شکل ویژه برای داوطلبان رشته مدیریت کسب و کار (MBA) که قصد شرکت در آزمون ورودی ارشد و تمامی داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون ورودی دکتری دارند برگزار می‌گردد. برخلاف دوره‌های مشابه که به شکل عمومی برای تمامی رشته‌ها و مقاطع ارشد و دکتری مطالب یکسانی را گفته‌اند ما دقیقا به رفع نیازهای تخصصی در مقاطع ارشد ودکتری پرداخته‌ایم.

سوالات استعداد تحصیلی در سراسر دنیا همواره بخشی از آزمون‌های ورودی به تحصیلات تکمیلی یا آزمون‌های استخدامی بوده است. در این آزمون سعی می‌شود میزان توانایی داوطلب در چند بخش سنجیده شود. هدف اصلی، سنجش میزان معلومات نیست بلکه سنجش توانایی تحلیل و حل مساله است. البته به ناچار از درک مطلب، مسایل ریاضی یا مباحث منطقی و تجسمی برای سنجش داوطلبان استفاده می‌کنند.

یک سری تصویرهای نادرست از این آزمون در ذهن برخی افراد وجود دارد. برای مثال برخی گمان می‌کنند این آزمون همان تست سنجش IQ است. این تصویر غلط است و تنها بخشی از ماجرا را نشان می‌دهد. بخشی از آزمون مربوط می‌شود به تسلط بر ریاضیات پایه یعنی ریاضیات دوره متوسطه اول. مباحثی مقدماتی و پایه از حساب و هندسه، بخش دیگر هیچ ربطی به ریاضیات ندارد و به توانایی ما در درک سریع یک متن و ارتباط برقرار کردن با محتوای یک سخنرانی مربوط می‌شود.

هیچ دوره آموزشی نمی‌تواند در کوتاه مدت یک فرد را باهوش‌تر از قبل کند. اما با آموزش مفاهیم پایه و از همه مهمتر با یادگیری نحوه حل مساله و نحوه فکر کردن و اینکه از کجا آغاز کنیم و چگونه ادامه بدهیم تا به جواب برسیم می‌توان مزیت‌های نسبی در رقابت با دیگران ایجاد کرد. بنابراین هدف ما در یک دوره استعداد تحصیلی ایجاد مزیت رقابتی برای مخاطبان‌مان در مقایسه با سایر رقبا است.

اینکار به چندین روش انجام می‌شود که مهم‌ترین آنها عبارتند از:

الف: آشنا کردن داوطلبان با فضای سوالات و اینکه در جلسه آزمون با چه نوع سوالاتی روبرو خواهند شد.

ب: نحوه حل سوالات پرتکرار، در هر آزمون استعداد تحصیلی همیشه برخی از سوالات و محتواها هستند که بیشتر تکرار می‌شوند، تسلط بر این موارد بخشی از امتیاز ما در آزمون را بیمه می‌کند.

ج: آموزش استفاده از منطق در تحلیل جملات و اخبار و اطلاعاتی که به ما می‌رسد. بسیار بسیار تفاوت ایجاد می‌کند بین شخصی که فقط با تکیه بر نحوه استدلال خود به سوالات جواب می‌دهد با شخصی که در این دوره با قوانین استدلال آشنا شده است. در ضمن متوجه می‌شوید که سوالات منطقی و درک مطلب و متنی معمولا از یک روال ثابت پیروی می‌کنند.

د: یادآوری مباحث پایه از ریاضی و هندسه به همراه نشان دادن کاربرد آنها در حل سوالات استعداد تحصیلی.

ج: حتی در سوالات تجسمی و تست هوش هم دانستن برخی قواعد تکراری به داوطلب کمک می‌کند که خلاق‌تر باشد و بداند که از چه زاویه‌ای باید به سوال فکر کند.

سرفصل‌های  درس استعداد تحصیلی:

نقشه راه، استدلال منطقی، حل مساله کمیتی،  مسایل تحلیلی، درک مطلب، کفایت داده‌ها، سوالات  هوش و  تجسمی و تصحیح جملات.

http://cdn.khalilifar.ir/2019/09/GMAT_T.png

کتاب کنکوری درس استعداد تحصیلی (GMAT):

بهترین کتاب نتیجه‌گرا و امن این درس کتاب استعداد تحصیلی انتشارات راهیان ارشد تالیف استاد ابوالفضل گیلک است. در دست تالیف است.

با توجه به آن که کتاب‌های کنکوری موجود در بازار هرکدام دارای ایرادات و نواقصی هستند، تلاش بر آن است که به جز محتوای درس و فایل‌های متنی که در کنار آن به دانشجویان عزیز عرضه می‌کنیم، نیاز به مطالعه منبع دیگری نداشته باشید. جزوه درسی کامل و سوالات به تعداد کافی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

کلاس آنلاین درس استعداد تحصیلی:

بهترین کلاس آنلاین نتیجه‌گرا و امن این درس کلاس استعداد تحصیلی گروه بابان استاد ابوالفضل گیلک است.

کلاس آفلاین درس استعداد تحصیلی:

بهترین کلاس آفلاین نتیجه‌گرا و امن این درس کلاس استعداد تحصیلی گروه بابان استاد ابوالفضل گیلک است.