برنامه ریزی کنکور ارشد کامپیوتر ۱۴۰۱

در این بخش قصد داریم در مورد روش درس خواندن برای کنکور ارشد کامپیوتر، دروس کنکور ارشد کامپیوتر، کتاب های کنکور ارشد کامپیوتر، سرفصل های کنکور ارشد کامپیوتر، شرایط شرکت در کنکور ارشد کامپیوتر، فیلم های آموزشی کنکور ارشد کامپیوتر و تغییرات کنکور ارشد کامپیوتر به طور کامل صحبت کنیم. و در انتها یک نمونه برنامه ریزی کنکور ارشد کامپیوتر معرفی می‌شود.

در  ابتدا باید بدانید که در کنکور ارشد کامپیوتر تماشاگر نباشید، بازیکن خوبی باشید!

توجه: برای شنیدن دیدگاه دانشجویان عزیز خانواده صمیمی بابان در قسمت نظرات مشاوره به صورت صوتی روی دکمه پلی کلیک کنید.

باید بدانید که در کنکور کامپیوتر کم رنگ‌ترین جوهرها از قوی‌ترین حافظه‌ها ماندگارتر است.

اگر نگاهی آماری به داوطلبان کنکور ارشد کامپیوتر داشته باشیم:

چرا برخی از آنها موفق می‌شوند؟ و عده‌ای دیگر…

آیا آنها در دوران آمادگی برای ارشد کامپیوتر بیشتر درس می‌خوانند؟

آیا آنها در دوران آمادگی برای کنکور کامپیوتر از هوش و استعداد بالاتری برخوردارند؟

به این سوالات پیرامون کنکور ارشد کامپیوتر در ادامه پاسخ خواهیم داد.

سوال اول: آیا می‌دانید که میانگین درصد درس زبان عمومی و تخصصی در کلیه‌ی رشته‌های کنکور ارشد کامپیوتر، زیر ۱۰ درصد است؟

در حالی که:

۶۰ درصد سوالات لغات، از لغات مطرح شده در سال‌های گذشته بوده است.

۹۰ درصد سوالات گرامر، از ایده‌ی گرامری مطرح شده در سال‌های گذشته بوده است.

سوال دوم: اغلب قبول‌شدگان کنکور ارشد کامپیوتر ۱۴۰۱ جزو کدام دسته‌ی زیر خواهند بود؟

الف –  آنهایی که به سوالات جدید پاسخ خواهند داد.

ب –  آنهایی که به سوالات مشابه سال‌های گذشته پاسخ خواهند داد.

پاسخ: گزینه ب صحیح است.

پس:

هر تلاشی منجر به نتیجه‌ای مطلوب نمی‌گردد، بلکه این تلاشی مطلوب است که منجر به نتیجه‌ای مطلوب می‌گردد.

شما دانشجویان عزیز و داوطلبین شرکت در کنکور ارشد کامپیوتر، ممکن است در مورد شانس قبولی خود در آزمون، تاثیر سختی آزمون در قبولی داوطلب و غیره، سوالاتی در ذهن داشته باشید.

بنابراین مناسب است تا سه موضوع مهم را که دغدغه‌ی اصلی اکثر داوطلبین آزمون کارشناسی ارشد است، در قالب سه سوال مطرح کرده و به آنها پاسخ دهیم:

سوال اول: آیا اگر آزمون سخت باشد، قبولی در کنکور مشکل‌تر می‌شود؟

آزمون کارشناسی ارشد یک رقابت برابر است و برای قبولی در آن لازم نیست تا به یک حد نصاب مشخص برسید. اگر آزمون سخت باشد، میانگین همه‌ی داوطلبان پایین می‌آید و اگر آزمون ساده باشد، میانگین همه بالا خواهد رفت. بنابراین سختی یا آسانی آزمون، تأثیری بر رتبه‌ها و نتایج نهایی ندارد. پس نگران نباشید و بدانید که شرایط برای همه یکسان است. برای اینکه خیالتان بیشتر راحت شود، به کارنامه‌های ارائه شده از آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ نگاه کنید و میانگین دروس و رتبه‌های مرتبط با آنها را در موارد مختلف ببینید.سوال دوم: آیا دانشجویانی که پایه‌ی علمی ضعیفی دارند، شانس قبولی آنها کمتر است؟

پاسخ منفی است. دانشجویان ضعیف‌تر اگر راه را درست بروند و تلاششان را بیشتر کنند، قطعاً به دانشجویان قوی‌تر خواهند رسید. آزمون کارشناسی ارشد مسابقه‌ای نیست که نتیجه‌ی آن از قبل معلوم بوده و بازنده‌ی آن دانشجویانی باشند که پایه‌ی درسی آنها ضعیف است. هرچقدر درست‌تر عمل کنید و بیشتر تلاش کنید، نتیجه‌ی بهتری می‌گیرید. چنانکه کارنامه دانشجویانی که رتبه خوبی بدست آورده‌اند و معدل کارشناسی پایینی داشته‌اند دلیلی بر این مدعی می‌باشد.سوال سوم: آیا قبول شدن در کنکور ارشد کامپیوتر مشکل است؟

تجربه نشان داده است که اینگونه نیست، اتفاقا قبولی در کنکور ارشد کامپیوتر،  فناوری اطلاعات و علوم کامپیوتر ساده است.زمان شروع مطالعه برای کنکور ارشد کامپیوتر

اکثر دانشجویانی که قصد شرکت در کنکور ارشد کامیپوتر، فناوری اطلاعات و علوم کامپیوتر را دارند اغلب از اوایل تابستان همان سال شروع به مطالعه می‌کنند. پیشنهاد ما برای این عزیزان آن است که زمان باقی مانده را به ۴ دوره‌ی تابستان، پاییز، زمستان و بهار تقسیم کنند تا بتوانند مطالعه‌ی بهتری داشته باشند.

رشته مهندسی کامپیوتر

در این بخش به معرفی اجمالی برنامه‌ریزی به روش پیمانه‌ای می‌پردازیم، به طور کلی برنامه‌ریزی به روش پیمانه‌ای به دو مرحله زیر تقسیم می‌شود:

۱- دوران کتاب به کتاب (مطالعه طبقه‌بندی شده)

قدم اول: 

در این قدم ۵ درس مطالعه شود + زبان عمومی و تخصصی: استاد زارع

توجه: استاد دروس پایگاه داده، سیستم عامل و شبکه‌های کامپیوتری جهت تدریس علمی، مفهومی و نتیجه گرا مطابق الگوی مفهومی سوالات کنکورهای اخیر؛ باید به درس مهندسی نرم افزار در حد برگزاری کلاس مسلط باشد.

استاد خلیلی فر بزرگوار مولف پرفروش‌ترین کتاب مهندسی نرم افزار، پایگاه داده، سیستم عامل و شبکه های کامپیوتری در ایران؛ استاد و مولف دروس مهندسی نرم افزار، پایگاه داده، سیستم عامل و شبکه های کامپیوتری هستند.

توجه: استاد دروس ریاضیات پایه، ریاضیات گسسته، ساختمان داده، طراحی الگوریتم و هوش مصنوعی جهت تدریس علمی، مفهومی و نتیجه گرا مطابق الگوی مفهومی سوالات کنکورهای اخیر؛ باید به دروس ریاضیات عمومی و آمار و احتمال مهندسی در حد برگزاری کلاس مسلط باشد.

استاد گیلک بزرگوار مولف پرفروش‌ترین کتاب ریاضیات گسسته و هوش مصنوعی در ایران؛ استاد و مولف دروس ریاضیات پایه، ریاضی عمومی، آمار و احتمال مهندسی، ریاضیات گسسته، ساختمان داده، طراحی الگوریتم، هوش مصنوعی، استعداد تحصیلی، آنالیز ریاضی، جبر خطی، نظریه گروه‌ها و حلقه‌ها، جبر، مبانی منطق، نظریه مجموعه‌ها، محاسبات عددی (آنالیز عددی)، ریاضیات مهندسی، معادلات دیفرانسیل، توپولوژی، نظریه گراف ها و نظریه جبری اعداد هستند.

توجه: استاد دروس مدارهای منطقی و معماری کامپیوتر جهت تدریس علمی، مفهومی و نتیجه گرا مطابق الگوی مفهومی سوالات کنکورهای اخیر؛ باید به درس الکترونیک دیجیتال در حد برگزاری کلاس مسلط باشد. مسلما تحلیل و طراحی سیستم‌های سخت‌افزاری سطوح مختلفی دارد و الکترونیک دیجیتال و VLSI عمیق‌ترین و ظریف‌ترین لایه‌ای است که وجود دارد. تسلط به این سطح سبب درک عمیق‌تر و در نتیجه بیان دقیق‌تر، ظریف‌تر و کامل‌تر همه سطوح از جمله مدارهای منطقی و معماری کامپیوتر خواهد شد.

استاد کتیرایی بزرگوار مولف پرفروش‌ترین کتاب معماری کامپیوتر و الکترونیک دیجیتال در ایران؛ استاد و مولف دروس مدارهای منطقی، معماری کامپیوتر و الکترونیک دیجیتال هستند.

استاد کتیرایی عزیز؛ برای کنکور ارشد و دکتری مهندسی کامپیوتر فقط سه درس مدارمنطقی، معماری کامپیوتر و الکترونیک دیجیتال رو به طور تخصصی تدریس می کنن؛ که این پارامتر تدریس تخصصی اهمیت بالایی در انتخاب منبع نتیجه‌گرا دارد.

توجه: کلیت برنامه قدم به قدم گروه بابان متشکل از اساتید بابان و مولفین راهیان ارشد، به شیوه‌ای است که بیان شده است؛ اما دانشجویانی که قصد مطالعه زودتر دارند و از تابستان شروع می‌کنند، بهتر است دروس ریاضیات پایه، ریاضیات گسسته، ساختمان داده و طراحی الگوریتم را در اولویت بالاتر قرار دهند.

 توجه: در پایان قدم اول شما در دانشگاه صنعتی اصفهان؛ دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه شیراز پذیرفته می‌شوید.

قدم دوم:

در این قدم ۲ درس مطالعه شود + زبان عمومی و تخصصی: استاد زارع

 توجه: دانشجویان در قدم دوم بایستی دروسی را که در قدم اول مطالعه کرده اند، مرور کنند. علاوه بر این در قدم دوم  باید مطالعه دروس باقی مانده را به صورت جدی آغاز کنند تا در پایان قدم دوم اندوخته ای مناسب و کامل داشته باشند.

 توجه: در پایان قدم دوم شما در دانشگاه علم و صنعت؛ دانشگاه شهید بهشتی؛ دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی پذیرفته می‌شوید.

قدم سوم: 

در این قدم ۲ درس مطالعه شود + زبان عمومی و تخصصی: استاد زارع

 توجه: دانشجویان در قدم سوم بایستی دروسی را که در قدم اول و دوم مطالعه کرده اند، مرور کنند. علاوه بر این در قدم سوم  باید مطالعه دروس باقی مانده را به صورت جدی آغاز کنند تا در پایان قدم سوم اندوخته ای مناسب و کامل داشته باشند.

 توجه: در پایان قدم سوم شما در دانشگاه تهران و دانشگاه صنعتی امیرکبیر پذیرفته می‌شوید.

قدم چهارم: 

در این قدم ۱ درس مطالعه شود + زبان عمومی و تخصصی: استاد زارع

 توجه: دانشجویان در قدم چهارم بایستی دروسی را که در قدم اول، دوم و سوم مطالعه کرده اند، مرور کنند. علاوه بر این در قدم چهارم  باید مطالعه دروس باقی مانده را به صورت جدی آغاز کنند تا در پایان قدم چهارم اندوخته ای مناسب و کامل داشته باشند.

 توجه: در پایان قدم چهارم شما در دانشگاه صنعتی شریف پذیرفته می‌شوید.

 توجه: اگر میانگین کل ۵۰ درصد باشد، در تمامی دانشگاه‌ها پذیرفته می‌شوید؛ البته پذیرش هوش مصنوعی دانشگاه صنعتی شریف به دلیل رقابت سنگین، کمی مرزی است.

 توجه: مرور معکوس یا بازیابی یعنی مرور مبتنی برحل تست و تمرین و نه بازخوانی متن، به عبارت دیگر بازخوانی مبتنی بر بازیابی.

 توجه: یادتان باشد که ماهیت رشته کامپیوتر، فناوری اطلاعات و علوم کامپیوتر فرار است و باید به روش مرور معکوس به آن غلبه کنید.

 توجه: درس زبان عمومی و تخصصی در هیچ دوره خاصی گنجانده نمی شود، بلکه از ابتدای دوره‌ی تابستان شروع شده و تا پایان دوره‌ی جمع بندی ادامه می‌یابد. برای این کار باید در هر شب یک الی یک و نیم ساعت به مطالعه‌ی آن اختصاص داده شود. بهتر است در ماه‌های اول زبان عمومی و سپس در ادامه، زبان تخصصی مطالعه گردد.

 توجه: اگر جامعه داوطلبین رقابتی نرمال کنکور را حدود ۱۰۰۰ نفر در نظر بگیریم که البته تعداد داوطلبین جدی حدود ۳۰۰ نفر است؛ آنگاه هر درس که کامل تمام می شود حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ رتبه جا به جا می شوید و رتبه بهبود می یابد؛ شما در پایان درس پنجم به حدود رتبه ۱۰۰ نزدیک می شوید که از آنجا به بعد هر قدم دیگری که بردارید باعث بهبود رتبه تا رتبه ۱ تا ۱۰ می شود.
 توجه: هر قدم که کامل تمام شد بعد قدم بعدی شروع شود؛ برنامه ریزی به روش بُرش ترتیبی و درس به درس.
 توجه: دروس زبان و ریاضی عمومی به طور موازی با بقیه دروس خوانده شود.
 توجه: دقت کنید که ضریب برای یک بسته دروس است. و نه برای یک تک درس.
 توجه: اگر در شرایط ایده آل خودتون قرار گرفتید؛ و اغلب دروس را خواندید؛ و قصد رتبه زیر ۳۰ دارید؛ در گرایش‌های نرم افزار و هوش مصنوعی؛ اضافه کردن دروس ریاضیات گسسته، ریاضی عمومی و  آمار و احتمال مهندسی به برنامه یک انتخاب بهینه و هوشمندانه است؛ دروس ریاضیات، چارچوب مشخص و ساختار مشخصی دارند.
 توجه: برای کسب رتبه زیر ۳۰ به دروس (ریاضیات گسسته، ریاضی عمومی و آمار و احتمال) و به دروس (نظریه زبان ها و سیگنال سیستم) به طور حداکثری نیاز دارید، که می توانید به جای سیگنال سیستم دروس آمار و احتمال مهندسی و ریاضی عمومی را بخوانید که بسته به شرایط عمومی دانشجویان انتخاب بهتر و بهینه‌تری هم هست.

رشته مهندسی فناوری اطلاعات

قدم اول: 

در این قدم ۳ درس مطالعه شود + زبان عمومی و تخصصی: استاد زارع

قدم دوم:

در این قدم ۳ درس مطالعه شود + زبان عمومی و تخصصی: استاد زارع

 توجه: دانشجویان در قدم دوم بایستی دروسی را که در قدم اول مطالعه کرده اند، مرور کنند. علاوه بر این در قدم دوم  باید مطالعه دروس باقی مانده را به صورت جدی آغاز کنند تا در پایان قدم دوم اندوخته ای مناسب و کامل داشته باشند.

 توجه: در پایان قدم دوم شما در دانشگاه علم و صنعت؛ دانشگاه شهید بهشتی؛ دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی پذیرفته می‌شوید.

قدم سوم:

در این قدم ۱ درس مطالعه شود + زبان عمومی و تخصصی: استاد زارع

 توجه: دانشجویان در قدم سوم بایستی دروسی را که در قدم اول و دوم مطالعه کرده اند، مرور کنند. علاوه بر این در قدم سوم  باید مطالعه دروس باقی مانده را به صورت جدی آغاز کنند تا در پایان قدم سوم اندوخته ای مناسب و کامل داشته باشند.

 توجه: در پایان قدم سوم شما در دانشگاه تهران و دانشگاه صنعتی امیرکبیر پذیرفته می‌شوید.

 توجه: اگر میانگین کل ۳۵ درصد باشد، در تمامی دانشگاه‌ها پذیرفته می‌شوید.

قدم چهارم:

در این قدم ۲ درس مطالعه شود + زبان عمومی و تخصصی: استاد زارع

 توجه: دانشجویان در قدم چهارم بایستی دروسی را که در قدم اول، دوم و سوم مطالعه کرده اند، مرور کنند. علاوه بر این در قدم چهارم باید مطالعه دروس باقی مانده را به صورت جدی آغاز کنند تا در پایان قدم چهارم اندوخته ای مناسب و کامل داشته باشند.

 توجه: همانطور که گفتیم شما در پایان مطالعه قدم سوم در تمام گرایش‌های دانشگاه تهران پذیرفته می‌شوید و نیاز به مطالعه قدم چهارم نیست.

رشته علوم کامپیوتر

قدم اول: 

در این قدم ۳ درس مطالعه شود + زبان عمومی و تخصصی: استاد زارع

قدم دوم:

در این قدم ۳ درس مطالعه شود + زبان عمومی و تخصصی: استاد زارع

 توجه: دانشجویان در قدم دوم بایستی دروسی را که در قدم اول مطالعه کرده اند، مرور کنند. علاوه بر این در قدم دوم  باید مطالعه دروس باقی مانده را به صورت جدی آغاز کنند تا در پایان قدم دوم اندوخته ای مناسب و کامل داشته باشند.

 توجه: در پایان قدم دوم شما در تمام دانشگاه‌ها پذیرفته می‌شوید.

و در نهایت از اواسط  اردیبهشت دوران جمع بندی آزمون به آزمون شروع می شود به روش سه روز یکبار که میشه به روش بُرش موازی

۲- دوران آزمون به آزمون (دوران جمع‌بندی یا دوران مطالعه غیرطبقه بندی شده و حل تست به صورت دفترچه‌ای)

در دوران جمع‌بندی، به جای مطالعه طبقه‌بندی شده در دوران کتاب به کتاب، از مطالعه غیرطبقه‌بندی شده و حل تست به صورت دفترچه‌ای  آزمون به آزمون به روش سه روز یکبار استفاده می‌کنیم.

توجه: همچنین مطالعه تفاوت «روش جمع‌بندی کتاب به کتاب» با «روش جمع بندی آزمون به آزمون سه روز یک‌بار» تحت عنوان«روش جمع بندی آزمون به آزمون سه روز یک‌بار»را نیز توصیه می کنیم.

توجه: در دوره‌ی جمع بندی دیگر جایی برای مطالعه‌ی دروس جدید نمی‌باشد، بلکه دانشجویان تنها، خلاصه‌های خود را مطالعه می‌کنند و اقدام به حل تست‌های مشکل داری که از قبل مشخص نموده‌اند، خواهند کرد. دو هفته‌ی پایانی نیز از کتب مجموعه سوالات کنکور کارشناسی ارشد کامپیوتر و فناوری اطلاعات، کنکور سال‌های گذشته را به صورت دفترچه‌ای حل خواهند کرد تا خود را با شرایط کنکور تطبیق دهند. راه کار پیشنهادی ما این است که مطالعه‌ی خود را حول محور یک تست مجموعه‌ای سازمان دهید. مثل اینکه جمله‌ی پیچیده ای است. باید بیشتر توضیح دهیم. پیشنهاد می‌کنیم هر یک روز در میان یک تست مجموعه‌ای را درست در زمان تعیین شده برای دفترچه کنکور پاسخ دهید. پس از پایان آزمون به شناسایی اشکالات و ضعف‌های خود در مباحث مختلف بپردازید و در یک روز و نیم باقی مانده با برنامه‌ای که تنظیم می‌کنید به مطالعه و جبران ضعف‌ها و مطالبی که فراموش کرده‌اید بپردازید.

بعضی درس‌ها را در دوران جمع بندی تمام نکرده‌ام آن ها را چه کنم؟

ممکن است برخی از داوطلبان بپرسند آیا بهتر نیست درس هایی را که به اتمام نرسانده ایم به طور کامل مطالعه کنیم؟ ما به جای پاسخ به این سوال، دو گزینه را مطرح می کنیم تا شما جواب خود را بگیرید، ابتدا خوب فکر کنید و سپس جواب دهید، کدام را ترجیح می دهید؟

الف – به پایان رساندن یک یا دو درس به قیمت فراموش کردن بسیاری از مطالبی که قبلا خوانده اید.

ب – به پایان نرساندن یک یا دو درس در ازای مسلط شدن بر تمام مطالبی که تا کنون مطالعه کرده اید.

ما فکر می کنیم گزینه ی “ب” انتخاب سنجیده تری است.

توجه: همچنین مطالعه تفاوت «روش جمع‌بندی کتاب به کتاب» با «روش جمع بندی آزمون به آزمون سه روز یک‌بار» تحت عنوان«روش جمع بندی آزمون به آزمون سه روز یک‌بار»را نیز توصیه می کنیم.

 چه کسانی قبول می‌شوند؟

کسانی که گزینه‌های درست بیشتری را  انتخاب کرده‌اند. چون به مباحث تسلط دارن.

تسلط چگونه ایجاد می‌شود؟

با تجربه‌ی زیاد در مباحث، حل تست و تمرین فراوان.

تسلط یعنی انتخاب درست و به موقع از تجربه‌ها، موفقیت حاصل انتخاب‌های درست است.

توانا بود هر که دانا بود

تجربه اندوزی از کجا شروع می‌شود؟

از حرکت در مسیر کمال آغاز می شود.

بزرگان، دانشمندان، اساتید، زاده نمی‌شوند، بلکه آن‌ها با آموزش‌ها ساخته می‌شوند.

در هر مسابقه‌ای این با تجربه‌ها هستند که برنده می‌شوند.

انسان‌های بزرگ همواره، انسان‌های با تجربه‌ای هم هستند.

برای کسب تجربه باید حرکت کرد، اما حرکت درست، حرکت در مسیر کمال.

گام‌های رسیدن به موفقیت:

ساخت ذهنیت نتیجه‌گرا

کسب مهارت نتیجه‌گرا

انجام فعالیت نتیجه‌گرا

بنابراین برای کسب نتیجه‌ای مطلوب  که همان قبولی در آزمون کارشناسی ارشد می باشد نیاز به:

فاکتورهای حرکت در مسیر کمال در آزمون کارشناسی ارشد داریم. (چهار اصل سرنوشت ساز)

اصل اول: آگاهی و هشیاری لازم و کافی

اصل خود هشیاری ، خودبیداری و اشراف و بصیرت لحظه به لحظه به خود(Self Consciousness)

دنیای زیبای انسان های موفق در راستای آگاهی و هشیاری آن ها شکل می گیرد.

بایستی آگاهی و هشیاری لازم و کافی داشته باشید تا کتاب مطلوب، کلاس مطلوب و آزمون مطلوب را پیدا کنید.

به عبارت دیگر منابع خود را برای یادگیری مطالب درسی، درست انتخاب کنید. کمی جستجو و تحقیق از دانشجویان و داوطلبین موفق سال های قبل به راحتی شما را به گزینه ی صحیح می رساند.

اصل دوم: اعتماد به نفس

توانا بود هر که دانا بود. اوج توانایی را در دانایی جستجو کنید.

آیا آن‌ها که می‌دانند با آنها که نمی‌دانند، برابرند؟

قبولی شما در آزمون اتفاق نمی‌افتد مگر آنکه آن را از ته دل باور کنید.

اصل سوم: استراتژی

شیوه های مطالعه موفق را فرابگیرید تا راه را از بی راه تشخیص دهید.

 اصل چهارم: برنامه‌ریزی

برنامه‌ریزی یعنی هنر حرکت از مبدا موجود به مقصد مطلوب برای رسیدن به نتیجه ای مطلوب بر اساس خواسته‌های مورد نیاز در یک زمان مشخص.

هر تلاشی منجر به نتیجه ای مطلوب نمی گردد، بلکه این تلاشی مطلوب است که منجر به نتیجه ای مطلوب می گردد.

لازمه ی تلاش مطلوب، برنامه‌ریزی است.

بایستی برنامه‌ریزی و تلاش کافی داشته باشید تا آنچه را که باور دارید، عملی نمایید. در سایه ی برنامه ریزی و تلاش کافی، روز به روز پیشرفت خود را احساس می کنید که این خود باعث بیشتر شدن انگیزه و اعتماد به نفس شما نیز خواهد شد.

If you fail to plan, you plan to fail

یعنی اگر شما در طراحی آینده ی خود قصور کنید مثل این است که شما مشغول طراحی برای شکست زندگی خود هستید.

Imagination and visualization

اصل تصویر سازی ذهنی، یکی از بهترین شیوه های برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه است.

You lose what you condemn and you attract what you love

هر آنچه را که محکوم کنی از دست می دهی و به هر آنچه عشق بورزی بیشتر بدست می آوری.

انسان هایی که در دنیایی از خودهشیاری زندگی می‌کنند هر لحظه توجه دارند که چه می کنند. مرتب از خود سوال می کنند که من کیستم؟ کجا هستم؟ و چه می کنم؟

یک انسان هشیار و موفق مرتب به ارزیابی زندگی خود می پردازد.همواره روی زیبایی های زندگیش تمرکز می کند.

Ask and you shall receive

بخواهید تا به شما داده شود.

بکوبید تا در باز شود.

بجویید تا پیدا شود.

جدول ساعات مطالعه‌ی دروس در هفته

تاریخ از شنبه …………..تا جمعه……………

http://cdn.khalilifar.ir/free/mag/Program_5.png

توجه: به ازای هر یک ساعت، ۱۰ دقیقه درجا به خود استراحت دهید، استراحت درجا به این معناست که از اتاق خود خارج نشوید و حتی از صندلی خود نیز بلند نشوید.

توجه: در هفته در حدود ۸ ساعت را به وقت شناوری اختصاص دهید (وقت شناوری به این معناست که اگر در طول هفته به هر نحوی نتوانستند برنامه‌ی خود را در ساعاتی از آن اجرا کنید در زمان شناوری جبران کنید.)

 توجه: پیمانه، واحد برنامه‌ریزی است، واحد زمانی برنامه‌ریزی ما یک هفته است.

 توجه: یکی از عوامل اجرا نشدن برنامه‌هایی که داوطلبان کنکور برای خود تنظیم می‌کنند این است که برنامه را ساعت به ساعت و روز به روز تنظیم می‌نمایند. یعنی واحد زمانی برنامه‌ریزی را یک روز در نظر می‌گیرند. ممکن است شما به دلیلی نتوانید در یک روز تمام کارهای مورد نظرتان را انجام دهید ولی می توانید در روزهای بعد جبران کنید. همچنین با تقسیم ساعات مطالعه هفتگی بر عدد هفت میانگین واقعی ساعات مطالعه ی روزانه خود را تشخیص می دهید. به نظر ما یک هفته واحد زمانی مناسب تری برای برنامه ریزی است.

 جدول حجم درس و تست منابع مطالعاتی

http://cdn.khalilifar.ir/free/mag/Program_6.png

 

نکات مثبت کارتان در هفته گذشته چه بوده است؟

.

.

.

با چه مسائلی در هفته گذشته مواجه بوده اید؟ به چه موضوعاتی باید بیشتر توجه کنید؟

.

.

.

نظر مشاور

.

.

.

انواع کتاب (کامل،  مکمل و مرجع)

روال مطالعه‌ی کامل: تبدیل کتاب کامل به کتاب کامل‌تر توسط کتاب‌های مکمل و مرجع

سوالات مهم دانشجویان کنکور کامپیوتر

۱- بهترین شیوه مطالعه برای کنکور ارشد کامپیوتر چیست؟

بهترین شیوه مطالعه برای کنکور ارشد کامپیوتر روش مطالعه ترتیبی و قدم به قدم است، قدم اول: مدار منطقی استاد کتیرایی، پایگاه داده استاد خلیلی فر، سیستم عامل استاد خلیلی فر، هوش مصنوعی استاد گیلک، نظریه زبان ها استاد گیلک، در پایان قدم اول شما در دانشگاه های اصفهان؛ فردوسی مشهد و شیراز پذیرفته می شوید. قدم دوم: معماری کامپیوتر استاد کتیرایی، الکترونیک دیجیتال استاد کتیرایی، در پایان قدم دوم شما در دانشگاه های علم و صنعت؛ بهشتی؛ تربیت مدرس و خواجه نصیر پذیرفته می شوید. قدم سوم: ساختمان داده و طراحی الگوریتم استاد گیلک، در پایان قدم سوم شما در دانشگاه های تهران و امیرکبیر پذیرفته می شوید. قدم چهارم شبکه های کامپیوتری استاد خلیلی فر، در پایان قدم چهارم شما در دانشگاه صنعتی شریف پذیرفته می شوید.

۲- بهترین شیوه مطالعه برای کنکور ارشد آی تی چیست؟

بهترین شیوه مطالعه برای کنکور ارشد آی تی روش مطالعه ترتیبی و قدم به قدم است، قدم اول: ریاضیات گسسته استاد گیلک، ساختمان داده و طراحی الگوریتم استاد گیلک قدم دوم: پایگاه داده استاد خلیلی فر، سیستم عامل استاد خلیلی فر، هوش مصنوعی استاد گیلک. قدم سوم: مهندسی نرم افزار استاد خلیلی فر، قدم چهارم شبکه های کامپیوتری استاد خلیلی فر

۳- بهترین منابع کنکور ارشد کامپیوتر کدام ها هستند؟

به طور پایه‌ای کلمه «بهترین»، ملاک و شاخص مناسبی برای انتخاب منابع نیست، بلکه سوال درست این است که نتیجه‌گراترین منابع کنکور ارشد کامپیوتر کدام است؟ نتیجه‌گراترین منابع، منابعی هستند که داوطلبین کنکور در سال‌های گذشته توانسته‌اند به ۱۰۰ درصد سوالات پاسخ دهند و رتبه ۱ تا ۱۰ را کسب نمایند. منابع نتیجه‌گرای کنکور ارشد کامپیوتر مربوط به اساتید بابان و مولفین راهیان ارشد است.

۴- بهترین منابع کنکور ارشد آی تی کدام ها هستند؟

به طور پایه‌ای کلمه «بهترین»، ملاک و شاخص مناسبی برای انتخاب منابع نیست، بلکه سوال درست این است که نتیجه‌گراترین منابع کنکور ارشد آی تی کدام است؟ نتیجه‌گراترین منابع، منابعی هستند که داوطلبین کنکور در سال‌های گذشته توانسته‌اند به ۱۰۰ درصد سوالات پاسخ دهند و رتبه ۱ تا ۱۰ را کسب نمایند. منابع نتیجه‌گرای کنکور ارشد آی تی مربوط به اساتید بابان و مولفین راهیان ارشد است.

16 پاسخ ها
 1. لیلا
  لیلا می گوید:

  شما عااااالی انگیزه ایجاد می کنید….واقعا اگر هرشب بهتر از شب گذشته درس بخونیم و تلاش کنیم ….فقط فقط من رقیب خودم هستم…..

  سپاس فراوان

  پاسخ
 2. مهدیه آقاجانپور
  مهدیه آقاجانپور می گوید:

  سلام! سایت شما تغییرات بنیادین در دیدگاه من در روش مطالعه کنکوری ایجاد کرد! انگیزه ی خیلی زیادی گرفتم! چون چیزهای خیلی زیادی یاد گرفتم! نقاط ضعف خودم را فهمیدم! فهمیدم چرا در گذشته موفق نبوده‌ام! از مطالب منحصر بفردتان صمیمانه سپاسگزارم! من شاغل تمام وقت در حوزه فناوری اطلاعات هستم و ساکن تهران هستم. بعد از ۹ سال تصمیم گرفته‌ام در کنکور کارشناسی ارشد کامپیوتر شرکت کنم! احساس می‌کنم می‌توانم چون فکر می‌کنم می‌شود! به رتبه‌ی عالی و قبولی در دانشگاههای برتر فکر می‌کنم!

  پاسخ
 3. زهرا
  زهرا می گوید:

  سلام وقت بخیر استاد
  هر قدم چند ماه در نظر بگیریم؟
  فرمودین که بهترین مطالعه روش ترتیبی کتاب هاست، یعنی ابتدا یک کتاب کامل شود بعد کتاب بعدی؟

  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  پاسخ
 4. محمد
  محمد می گوید:

  سلام استاد . من ترم یک رشته مواد هستم و نمیتونم تغیر رشته بدم از جایی که هستم . میخواستم ازتون بپرسم از الان چی بخونم چیکار کنم یه راهی نشونم بدین … هدفم هوش مصنوعی ۳تا دانشگاه برتر تهرانه

  پاسخ
  • ارسطو خلیلی‌فر
   ارسطو خلیلی‌فر می گوید:

   سلام
   الان از رشته های مختلف بچه ها کنکور کامپیوتر می دن و حتی رتبه تک رقمی میشن، کنکور ۱۴۰۰ رتبه یک از رشته مکانیک بود، پس قدم اول اینه که باور کنید که می تونید رتبه تک رقمی بشید و قدم دوم انتخاب منابعی هست که قبلا نتیجه داشته و قدم بعدم مطالعه درست و اصولی بر اساس ماهیت رشته کامپیوتر هست با من مشاوره تلفنی تک جلسه داشته باشید مفصل راهنمایی کنم

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *