مدار منطقی

درس مدار منطقی یکی از مهمترین دروس کنکور ارشد کامپیوتر است. درس مدارهای  منطقی (سیستم‌های دیجیتال ۱) از درس‌های اصلی و پایه در مهندسی کامپیوتر، علوم کامپیوتر و مهندسی برق است و اولین درسی است که دانشجویان در آن با طراحی و تحلیل سیستم‌ها و مدارهای دیجیتال آشنا می‌شوند. به همین جهت این درس دارای اهمیت مبنایی است به نحوی که اگر دانشجویان در این درس ضعف داشته و آن را به درستی فرا نگیرند در بسیاری از درس‎‌های دیگر نیز دچار مشکل شده و نمی‌توانند به شکلی موفقیت‌آمیز به تحصیل بپردازند. درس مدار منطقی یکی از دروس مشترک رشته مهندسی کامپیوتر با ضریب 4 است که 5 سوال از آن در گرایش‌های نرم افزار، شبکه‌های کامپیوتری، رایانش امن، هوش مصنوعی و رباتیکز، معماری سیستم‌های کامپیوتری، الگوریتم‌ها و محاسبات و بیوانفورماتیک مطرح می‌شود.

کتب مرجع درس مدار منطقی:

از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منبع درس مدار منطقی کتاب‌‌‌‌های چهار نویسنده مشهور این درس یعنی مانو، نلسون، برآون و واکلر معرفی شده‌است.

سرفصل‌های درس مدار منطقی:

سرفصل‌های درس مدار منطقی شامل فصول نمایش اعداد و کدگذاری، جبر بول و مدارهای منطقی، ساده‌سازی، قطعات ترکیبی، طراحی bit slice مدارهای ترکیبی، واحدهای ذخیره‌کننده داده، ماشین با حالات محدود، قطعات ترتیبی، منطق سه حالته، قطعات منطقی برنامه‌پذیر، مدارهای ترتیبی آسنکرون و آشنایی با زبان Verilog است.

کتاب کنکوری درس مدار منطقی:

بهترین کتاب نتیجه‌گرا و امن این درس کتاب مدار منطقی انتشارات راهیان ارشد تالیف استاد مسعود کتیرایی است.

کلاس آنلاین درس مدار منطقی:

بهترین کلاس آنلاین نتیجه‌گرا و امن این درس کلاس آنلاین مدار منطقی استاد کتیرایی است.

کلاس آفلاین درس مدار منطقی:

بهترین کلاس آفلاین نتیجه‌گرا و امن این درس کلاس آفلاین مدار منطقی استاد کتیرایی است.