کتاب زبان عمومی و تخصصی

کتاب زبان عمومی و تخصصی

کتاب زبان عمومی و تخصصی زارع جلد اول

توجه: این کتاب به طور کامل شامل درسنامه‌ای جامع، شیوا و کامل و دقیق در بخش درس و حل فوق تشریحی تست‌های کنکور دولتی و آزاد از سال ۱۳۷۰ تا ۱۴۰۰ در بخش حل تست می‌باشد.

توجه: اکثر کتاب‌های گرامر به اشتباه فرض را بر این می‌گذارند که زبان آموزان با کلمات و عبارات آشنا هستند و مبنای آموزش را جمله قرار می‌دهند، حال آنکه تجربه سال‌ها آموزش در سطوح مختلف به ما اثبات کرده است که زبان آموزان ایرانی ضرورتاً با عناصر تشکیل دهنده‌ی جملات یعنی کلمات و عبارات ناآشنا هستند و همین امر باعث می‌شود در درک جملات و نحوه‌ی سر هم کردن عناصر جمله با مشکلات زیادی مواجه شوند.

توجه: علاوه بر این، در آزمون‌های گرامر بدنه‌ی سوالات حاوی کلمات بسیار دشوار است و دانش گرامری به تنهایی نمی‌تواند تضمینی برای پاسخ گویی به سوالات دستور زبان باشد. آنچه زبان آموزان علاوه بر دانش گرامری نیاز دارند نحوه تحلیل اصول گرامری برای پاسخ گویی به سوالات در کمترین زمان ممکن و با نهات دقت است.

توجه: مطلب دیگر این است که گرامر به تمام قسمت‌های آزمون‌های زبان – از کنکور سراسری، آزمون ارشد و دکتری و آزمون‌های بسندگی گرفته تا آزمون‌های بین المللی IELTS و TOEFL – مربوط می‌شود و بدون داشتن شناخت کافی از کلمات، عبارات، جملات و انواع آنها نمی‌توان درک مناسب و صحیحی از متون داشت. آنچه کتابهای گرامر به زبان آموزان آموزش می‌دهند صرفاً یک سری نکات کلی و تستی جهت پاسخ گویی به سوالات کنکور است که ضرورتاً به درک مناسب جملات و پاراگراف‌ها منتهی نمی‌شود.

توجه: کتاب حاضر با هدف آموزش دستور زبان انگلیسی با سبک و سیاقی متفاوت نسبت به آنچه زبان آموزان انگلیسی در ایران تجربه کرده اند نوشته شده است. این کتاب به گونه‌ای طراحی و نوشته شده است که طیف گسترده‌ای از مخاطبان را در بر می‌گیرد، از دوستداران مکالمه انگلیسی گرفته تا دانشجویان ارشد و دکتری همه رشته‌های دانشگاهی، متقاضیان آیلتس و تافل، دانشجویانی که قصد شرکت در آزمون‌های استخدامی و بسندگی دانشگاه‌های سراسر کشور را دارند (مثل آزمون‌های MSRT, MCHE, EPT, TOLIMO, …)، کسانی که می‌خواهند در ترجمه‌ی متون انگلیسی موفق باشند تا مدرسان زبان انگلیسی.

توجه: مبنای اصلی کتاب بر پایه‌ی این اندیشه استوار است که یادگیری بایستی هم به شناخت ساختارها و هم تولید آنها منجر شود. به عبارت دیگر، در این کتاب سعی شده است مفاهیم و نکات گرامری با نگاهی الگو محور توضیح و آموزش داده شود: الگوهایی که کاملاً طبیعی و تکرار شونده هستند به گونه‌ای که زبان آموزان عزیز بتوانند مطالب را بجای حفظ کردن، درک کنند و هم در آزمون‌های گرامر نتیجه‌ی مطلوب را بگیرند و هم بتوانند ساختارهای مشابه را در گفتار و نگارش خود تولید کنند.

توجه: کتاب زبان عمومی و تخصصی علیرضا زارع جلد اول و زبان عمومی و تخصصی علیرضا زارع جلد دوم منتشر شده از سوی انتشارات بابان و انتشارات راهیان ارشد، مطالب ارزشمندی جهت درک درس زبان عمومی و تخصصی ارائه کرده است، که تهیه آن را توصیه می‌کنیم.

توجه: با توجه به گستردگی درس زبان عمومی و تخصصی در کنکور ارشد و دکتری تمامی رشته‌ها و اهمیت بسیار بالای این درس به دانشجویان توصیه می‌کنیم برای این درس در کلاس درس و نکته و تست زبان عمومی و تخصصی شرکت کنند.

برای تهیه کتاب این محصول به صورت فیزیکی می توانید به سایت انتشارات بابان مراجعه نمایید.

مشخصات کتاب زبان عمومی و تخصصی

عنوان کتاب: زبان عمومی و تخصصی

مقطع: کارشناسی ارشد و دکتری

مولف: علیرضا زارع

ناشر: انتشارات راهیان ارشد

نوبت چاپ: اول

تعداد صفحات: ۱۵۸

سال انتشار: ۱۳۹۷

مقدمه مولف کتاب زبان عمومی و تخصصی

به‌نام خدا

تقدیر و تشکر

 فرصت نوشتن، افاضه‌ای است از حضرت حق و لذتی است وصف ناپذیر. خداوند بزرگ را شاکرم که دیگر بار مجال نگارش کتابی دیگر را به بنده‌ی کم مقدارش ارزانی داشت.

بر خود واجب می‌دانم از تمامی دوستان و همکارانم که در زمان نگارش کتاب صمیمانه مرا همراهی و حمایت کردند تقدیر و تشکر کنم:

– همسر و دختر نازنینم بخاطر تحمل ساعت‌ها و روزهای متمادی عدم حضورم در جمع خانواده

– دوست و همکار گرانقدرم جناب استاد ارسطو خلیلی فر بخاطر حمایت‌های بی دریغ شان

– دوست قدیمی و همکار عزیزم جناب استاد ابوالفضل گیلک بابت حمایت‌ها و دلگرمی‌های همیشگی‌شان

– برادران عزیزتر از جانم آقایان سعید و محمد زارع بابت بازخوانی و ویرایش متن اولیه کتاب

– همکاران گرانقدرم خانم‌ها سیده مهرنوش سیدی، لیلا بعاج زاده و راضیه درستی مطلق بخاطر همراهی و زحمت تایپ متن اصلی

– جناب آقای بدوستانی مدیر محترم انتشارات راهیان ارشد و همکاران‌شان بخاطر چاپ و پخش کتاب

– و همه‌ی دانشجویان عزیزم که همواره انگیزه‌ی اصلی نگارش کتاب‌های من هستند.

برای همه‌ی عزیزان آرزوی سلامتی و خوشبختی دارم.

مقدمه مؤلف

 همانطور که یک سازنده برای ساختن یک بنای محکم و استوار هم باید با انواع مصالح ساختمانی از قبیل آجر، سنگ، سیمان، آهن، ماسه و … آشنا باشد و هم طرح و نقشه‌ای برای ترکیب و چیدن مصالح داشته باشد، یک زبان آموز نیز بایستی مصالح سازنده‌ی عبارات و جملات، یعنی کلمات، و انواع آنها (اسم، فعل، صفت، قید، حرف اضافه، …) را بشناسد و چیدمان صحیح کلمات (دستور زبان یا گرامر) را برای ساختن عبارات و جملات معنی دار بداند.

اکثر کتاب‌های گرامر به اشتباه فرض را بر این می‌گذارند که زبان آموزان با کلمات و عبارات آشنا هستند و مبنای آموزش را جمله قرار می‌دهند، حال آنکه تجربه سال‌ها آموزش در سطوح مختلف به ما اثبات کرده است که زبان آموزان ایرانی ضرورتاً با عناصر تشکیل دهنده‌ی جملات یعنی کلمات و عبارات ناآشنا هستند و همین امر باعث می‌شود در درک جملات و نحوه‌ی سر هم کردن عناصر جمله با مشکلات زیادی مواجه شوند.

علاوه بر این، در آزمون‌های گرامر بدنه‌ی سوالات حاوی کلمات بسیار دشوار است و دانش گرامری به تنهایی نمی‌تواند تضمینی برای پاسخ گویی به سوالات دستور زبان باشد. آنچه زبان آموزان علاوه بر دانش گرامری نیاز دارند نحوه تحلیل اصول گرامری برای پاسخ گویی به سوالات در کمترین زمان ممکن و با نهات دقت است.

مطلب دیگر این است که گرامر به تمام قسمت‌های آزمون‌های زبان – از کنکور سراسری، آزمون ارشد و دکتری و آزمون‌های بسندگی گرفته تا آزمون‌های بین المللی IELTS و TOEFL – مربوط می‌شود و بدون داشتن شناخت کافی از کلمات، عبارات، جملات و انواع آنها نمی‌توان درک مناسب و صحیحی از متون داشت. آنچه کتابهای گرامر به زبان آموزان آموزش می‌دهند صرفاً یک سری نکات کلی و تستی جهت پاسخ گویی به سوالات کنکور است که ضرورتاً به درک مناسب جملات و پاراگراف‌ها منتهی نمی‌شود.

کتاب حاضر با هدف آموزش دستور زبان انگلیسی با سبک و سیاقی متفاوت نسبت به آنچه زبان آموزان انگلیسی در ایران تجربه کرده اند نوشته شده است. این کتاب به گونه‌ای طراحی و نوشته شده است که طیف گسترده‌ای از مخاطبان را در بر می‌گیرد، از دوستداران مکالمه انگلیسی گرفته تا دانشجویان ارشد و دکتری همه رشته‌های دانشگاهی، متقاضیان آیلتس و تافل، دانشجویانی که قصد شرکت در آزمون‌های استخدامی و بسندگی دانشگاه‌های سراسر کشور را دارند (مثل آزمون‌های MSRT, MCHE, EPT, TOLIMO, …)، کسانی که می‌خواهند در ترجمه‌ی متون انگلیسی موفق باشند تا مدرسان زبان انگلیسی.

مبنای اصلی کتاب بر پایه‌ی این اندیشه استوار است که یادگیری بایستی هم به شناخت ساختارها و هم تولید آنها منجر شود. به عبارت دیگر، در این کتاب سعی شده است مفاهیم و نکات گرامری با نگاهی الگو محور توضیح و آموزش داده شود: الگوهایی که کاملاً طبیعی و تکرار شونده هستند به گونه‌ای که زبان آموزان عزیز بتوانند مطالب را بجای حفظ کردن، درک کنند و هم در آزمون‌های گرامر نتیجه‌ی مطلوب را بگیرند و هم بتوانند ساختارهای مشابه را در گفتار و نگارش خود تولید کنند.

در آغاز، با انواع کلمات آشنا خواهیم شد و سپس الگوهای عبارات و جملات را معرفی خواهیم کرد. در واقع، کتاب حاضر در بخش آموزش چارچوب زیر را دنبال می‌کند:

کلمه: کوچکترین واحد زبانی که برای خود معنی کامل و مشخصی دارد عبارت: ترکیب بیش از یک کلمه که چیدمان و معنی مشخصی دارد ولی جمله نیست جمله: ترکیبی که شامل نهاد و گزاره می‌شود و معنی کاملی دارد و آخرش نقطه می‌گذاریم
کلمه انواع دارد:

اسم

معرف اسم

کمیت نما

فعل

صفت

قید

ضمیر

حرف اضافه

اسم مصدر

عبارت انواع دارد:

عبارت اسمی

عبارت وصفی

عبارت قیدی

عبارت حرف اضافه

عبارت فعلی

عبارت اسم مصدری

جمله انواع دارد:

جمله خبری: ساده، مرکب و پیچیده

جمله امری

جمله پرسشی

جمله تعجبی

امید است کتاب حاضر بتواند پاسخگوی نیاز‌های زبان آموزان ایرانی در حوزه‌های مختلف یادگیری زبان انگلیسی باشد.

علیرضا زارع

سرفصل‌های کتاب زبان عمومی و تخصصی

فصل اول: انواع کلمات

اسم، معرف اسم، کمیت نما، صفت، قید، ضمیر، حرف اضافه، اسم مصدر


فصل دوم: یادگیری بر اساس الگو

الگوی گرامری عبارات، عبارات اسمی، وصفی، قیدی، فعلی، حرف اضافه ای، اسم مصدری


فصل سوم: جمله

ارکان جمله، نهاد، گزاره، مکمل‌های معنایی


فصل چهارم: انواع جملات

امری، تعجبی، خبری، پرسشی، ساده، مرکب، پیچیده


فصل پنجم: نحوه‌ی تحلیل تست گرامر

فاعل و فعل، توجه به کاما


فصل ششم: تست دوره‌ای گرامر


فصل هفتم: Cloze Test کنکور سال‌های گذشته

دانود کتاب زبان عمومی و تخصصی

فصل اول: انواع کلمات

دانلود فصل اول کتاب زبان عمومی و تخصصی (انواع کلمات)


فصل دوم: یادگیری بر اساس الگو


فصل سوم: جمله


فصل چهارم: انواع جملات


فصل پنجم: نحوه‌ی تحلیل تست گرامر


فصل ششم: تست دوره‌ای گرامر


فصل هفتم: Cloze Test کنکور سال‌های گذشته

دانلود فیلم کلاس آنلاین زبان عمومی و تخصصی

فصل اول: انواع کلمات

دانلود بخش اول کلاس آنلاین فصل اول کتاب زبان عمومی و تخصصی (انواع کلمات)

دانلود فصل اول کتاب زبان عمومی و تخصصی (انواع کلمات)


فصل دوم: یادگیری بر اساس الگو


فصل سوم: جمله


فصل چهارم:  انواع جملات

فصل پنجم: نحوه‌ی تحلیل تست گرامر


فصل ششم: تست دوره‌ای گرامر


فصل هفتم: Cloze Test کنکور سال‌های گذشته

خرید کتاب از طریق لینک مقابل برای شما امکان پذیر است.

تلفن رزرو مشاوره حضوری و تلفنی: ۷۷۹۷۲۸۶۸-۰۲۱

توجه

به سوالات شما در بخش کتاب و مشاوره حداکثر تا ساعت ۸ صبح روزهای زوج پاسخ خواهم داد.

همچنین به سوالات درسی شما مانند حل تست‌ها نیز در بخش مربوط به هر کتاب پاسخ خواهم داد.

موفق و پیروز باشید.

ارسطو خلیلی فر

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.