کتاب مکالمه زبان انگلیسی (Lingua Intro)

کتاب مکالمه زبان انگلیسی (Lingua Intro)

کتاب مکالمه (Lingua Intro)

توجه: این کتاب برای ورود به دوره‌های آیلتس، تافل، مهاجرت، تجارت، مقاله‌نویسی، اخبار و فیلم ضروری است.

توجه: کتب مکالمه به زبان انگلیسی علیرضا زارع  Lingua One ،  Lingua Intro  و  Lingua Two منتشر شده از سوی انتشارات بابان، مطالب ارزشمندی جهت افزایش مهارت مکالمه به زبان انگلیسی ارائه کرده است، که تهیه آن را توصیه می‌کنیم.

توجه: با توجه به اهمیت مکالمه به زبان انگلیسی و اهمیت بسیار بالای این مهارت به دانشجویان توصیه می‌کنیم برای این درس در کلاس مکالمه به زبان انگلیسی شرکت کنند.

برای تهیه کتاب این محصول به صورت فیزیکی می توانید به سایت انتشارات بابان مراجعه نمایید.

مشخصات کتاب مکالمه (Lingua Intro)

عنوان کتاب: مکالمه به زبان انگلیسی (Lingua Intro)

مقطع: عمومی

مولف: علیرضا زارع

ناشر: انتشارات بابان

نوبت چاپ: اول

تعداد صفحات: ۱۵۸

سال انتشار: ۱۳۹۸

مقدمه مولف کتاب مکالمه (Lingua Intro)

به‌نام خدا

تقدیر و تشکر

 فرصت نوشتن، افاضه‌ای است از حضرت حق و لذتی است وصف ناپذیر. خداوند بزرگ را شاکرم که دیگر بار مجال نگارش کتابی دیگر را به بنده‌ی کم مقدارش ارزانی داشت.

بر خود واجب می‌دانم از تمامی دوستان و همکارانم که در زمان نگارش کتاب صمیمانه مرا همراهی و حمایت کردند تقدیر و تشکر کنم:

– همسر و دختر نازنینم بخاطر تحمل ساعت‌ها و روزهای متمادی عدم حضورم در جمع خانواده

– دوست و همکار گرانقدرم جناب استاد ارسطو خلیلی فر بخاطر حمایت‌های بی دریغ شان

– دوست قدیمی و همکار عزیزم جناب استاد ابوالفضل گیلک بابت حمایت‌ها و دلگرمی‌های همیشگی‌شان

– برادران عزیزتر از جانم آقایان سعید و محمد زارع بابت بازخوانی و ویرایش متن اولیه کتاب

– همکاران گرانقدرم خانم‌ها سیده مهرنوش سیدی، لیلا بعاج زاده و راضیه درستی مطلق بخاطر همراهی و زحمت تایپ متن اصلی

– جناب آقای بدوستانی مدیر محترم انتشارات راهیان ارشد و همکاران‌شان بخاطر چاپ و پخش کتاب

– و همه‌ی دانشجویان عزیزم که همواره انگیزه‌ی اصلی نگارش کتاب‌های من هستند.

برای همه‌ی عزیزان آرزوی سلامتی و خوشبختی دارم.

مقدمه مؤلف

داشتن گنجینه‌ی لغوی خوب نقشی حیاتی در یادگیری زبان انگلیسی بویژه درک مطلب ایفا می‌کند تا جایی که متخصصین آموزش، لغت را “قلب زبان” می‌نامند. از این رو، تا کنون کتاب‌های بی شماری در خصوص آموزش واژگان منتشر شده است که هریک بسته به تجربه و تاکید نویسنده آن شامل لیستی از واژگان پرکاربرد است. در اغلب موارد معادل کلمه به زبان فارسی و جمله‌ای که نحوه استفاده از آن کلمه را نشان می‌دهد نیز در زیر هر واژه آمده است.

اما چند سوال و نکته‌ی کلیدی قابل تامل وجود دارد. تا چه میزان کتاب‌های مورد نظر توانسته‌اند نیاز اصلی جامعه آموزشی ما بخصوص در مقاطع تحصیلات تکمیلی و آن هم نه فقط در امتحانات ورودی بلکه در کل فرآیند تکمیل دوره‌های کارشناسی ارشد، دکتری، IELTS وTOEFL  را مرتفع سازند؟ تا چه میزان نویسندگان و گردآورندگان کتاب‌های لغت با الزامات آموزشی امتحانات ورودی، مقالات و پروژه‌های دانشجویی آشنا هستند؟ مهمتر از همه، آیا نحوه آموزش واژگان در کتاب‌های موجود مطابق با اصول آموزش نوین زبان انگلیسی است؟

از جمله شاخص‌ترین کتاب‌های موجود در آموزش ایران که متاسفانه به دلایل مختلف از جمله تبلیغات نابجا، سودجویی برخی ناشران و عدم داشتن اطلاعات کافی در خصوص آموزش لغات، در تیراژهای بسیار بالا به چاپ می‌رسد می‌توان کتاب ۵۰۴ واژه و یا Essential words for the TOEFL را نام برد. باید گفت، با یک نگاه سطحی به کنکورهای گذشته کارشناسی ارشد و دکتری وزارت علوم، کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه آزاد به راحتی می‌توان به عدم تناسب و تطابق محتویات کتاب‌های مذکور با نیازهای واقعی دانشجویان پی برد. حقیقت تلخ و دردناک این است که بسیاری از مدرسین آموزش زبان و سایت‌های معتبر دانشگاهی با معرفی این کتاب‌ها به دانشجویان به محبوبیت آنها افزوده‌اند و باعث شده‌اند دانشجویان زیادی هر ساله مبالغی را بابت خرید این کتاب‌ها یا فلش کارت‌های آنها بپردازند و مهمتر از آن وقت گرانب‌های خود را صرف مطالعه آنها کنند، بدون اینکه نتیجه‌ی مطلوبی بگیرند.

در کتاب مذکور سعی شده است با توجه به شناخت نویسنده از نحوه‌ی طراحی سوال و دیدگاه طراحان در زمینه طراحی تست واژگان و درک مطلب پس از چندین سال مطالعه و تدریس در موسسات بنام آموزشی رویکردی متفاوت به آموزش واژگان اتخاذ شود و لیستی تهیه گردد که به اذعان دانشجویان ارشد، دکتری و متقاضیان IELTS و TOEFL در سال‌های اخیر، جوابگوی نیازهای واقعی دانشجویان چه در امتحانات ورودی و چه در خواندن مقالات علمی باشد. از جمله ویژگی‌های شاخص این کتاب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

توجه به اطلاعات تکمیلی واژگان و نه فقط معنای لغت

تثبیت دانش کسب شده در زمان اندک بوسیله فایل‌های صوتی واژگان

تهیه آزمون‌های شبیه سازی شده مطابق با دیدگاه طراحان سوالات کنکور

توجه به حروف اضافه قبل و بعد از کلمات

توجه به ساختار استفاده از کلمه

توجه به معنای مختلف کلمه در موقعیت های مختلف

توجه به تفاوت های ریز معنایی واژگان مترادف

امید است همانطور که این کتاب در قالب جزوه کلاسی توانسته است در سال‌های اخیر نگرانی بسیاری از دانشجویان را برطرف کند و در اغلب موارد مطابقت تقریباً کاملی با امتحانات ارشد و دکتری داشته باشد، هم چنان نیاز دانشجویان تحصیلات تکمیلی و متقاضیان دوره های IELTS  و TOEFL را مرتفع سازد.

علیرضا زارع

سرفصل‌های کتاب مکالمه (Lingua Intro)

دانلود فیلم کلاس آنلاین مکالمه (Lingua Intro)

خرید کتاب از طریق لینک مقابل برای شما امکان پذیر است.

معرفی مجموعه ی آموزش انگلیسی Lingua Series

این مجموعه ی چند جلدی تنها منبع آموزشی در ایران و شاید در کل دنیا باشد که توسط یک تیم تالیفی واحد انگلیسی را از پایه ای ترین مطالب (کلمه، عبارت، جمله) تا پیشرفته ترین مباحث (آیلتس، تافل، فیلم، اخبار، …) آموزش می دهد و حاصل بیش از دو دهه تجربه ی آموزش دیدن و آموزش دادن انگلیسی است.

در مقایسه با سایر منابع، که عمدتاً حاصل تلاش و زحمت گروه های تالیفی مختلف است، این مجموعه اندیشه ی واحدی را از سطح اول تا آخر دنبال می کند چرا که نویسندگان و طراحان تمام سطوح کتاب یک گروه واحد (برادران زارع) هستند و فضای ذهنی زبان آموزان ایرانی و چالش هایی که در کلاس های انگلیسی با آنها مواجه هستند را کاملاً می شناسند. بنابراین، بجای اینکه در سطوح مقدماتی با یک سری کتاب مثل Top Notch، Interchange، Touchstone، American English File، Four Corners، و غیره آموزش ببینید و بعد برای سطوح بعد مثل واژگان و گرامر پیشرفته، IELTS، TOEFL، اخبار، …. مجبور به خواندن کتاب های دیگری باشید، می توانید با یک اندیشه و تفکر واحد مطابق با آخرین اصول آموزش انگلیسی اقدام به یادگیری و حتی آموزش این زبان بین المللی کنید.

مولفان و طراحان Lingua Series مطالب را به گونه ای تهیه و ارائه کرده اند که از همان صفحات اول متوجه خواهید شد که مسیر آموزش انگلیسی و هر آنچه در اغلب موسسات و کانون های زبان رایج است چقدر اشتباه و نیازمند اصلاحات و تغییرات اساسی است. در تشریح اندیشه ی Lingua از شما می خواهیم که به مطالب زیر توجه کنید:

– Understand/Practice/Speak or Write

اندیشه ی حاکم بر مجموعه ی Lingua بر سه اصل استوار است: ۱٫ انگلیسی را بفهمید ۲٫ به اندازه کافی تمرین کنید و ۳٫ درست حرف بزنید و بنویسید

اولین اصل این است که مطالب را درست بفهمیم و بدانیم ماهیت زبان چیست و اساساً چگونه می توان آن را آموخت. ما در Lingua از پایه ای ترین تا سخت ترین و پیشرفته ترین مطالب را با زبانی ساده و قابل فهم (در جاهایی حتی به زبان فارسی) توضیح داده ایم چرا که معتقدیم بدون فهم درست و کافی نمی توانیم یک زبان را بیاموزیم. متاسفانه، در اغلب موسسات و کتاب های آموزش انگلیسی این اصل رعایت نمی شود و زبان آموزان بیشتر به حفظ مطالب روی می آورند و همه می دانیم که حفظ کردن نتیجه ای جز فراموشی در پی نخواهد داشت.

اصل دوم این است که آنچه فهمیده ایم را به شکل درست و به اندازه ی کافی تمرین کنیم. ما در Lingua معتقدیم که انگلیسی حرف زدن/نوشتن یک مهارت عملی است و لازمه ی تقویت مهارت این است که آن را تمرین کنیم. به همین دلیل، با ارائه تکنیک های متنوع و کاملاً خلاقانه موقعیت هایی را در مجموعه Lingua خلق کرده ایم که زبان آموزان بتوانند هر آنچه درک کرده اند را عملاً در گفتار و نوشتار خود بکار ببرند و حاصل این کاربردهای عملی و تمرین های خلاقانه چیزی جز تقویت مهارت های گفتاری (Speaking)، شنیداری (Listening)، نوشتاری (Writing) و خواندن و درک متون (Reading) نیست. متاسفانه، در کانون های زبان این فرصت تمرین در کلاس بسیار محدود است و در فضای خارج کلاس نیز عملاً به دلایل مختلف زبان آموزان یا نمی دانند چگونه تمرین کنند یا نمی توانند به شیوه ای درست و حساب شده مهارت های خود را تمرین و تقویت کنند.

انواع تمرین ها:

  • تمرین های ترجمه فارسی به انگلیسی
  • جداول طبقه بندی شده و موضوعی
  • تکنیک های فن بیان و اصول خوش صحبت بودن
  • مدل های طبیعی و استاندارد
  • تمرین های سناریو سازی
  • پادکست های سطح بندی شده و موضوعی

نکته مهم این فرآیند تمرین این است که نویسندگان آگاهانه و خلاقانه تمرین ها را به گونه ای طراحی کرده اند که در مطالب بارها و بارها تکرار می شوند. به عبارت دیگر، آنچه در یک فصل از کتاب می آموزید، بارها و بارها در همان فصل و فصل های بعدی از همان سطح و سطوح و کتاب های بعدی تکرار و تمرین می شود تا در استفاده و کاربرد آن به اعتماد بنفس و مهارت کامل برسید. و این همان وجه تمایز این مجموعه با سایر کتاب های آموزش انگلیسی است چرا که تیم تالیف واحد در مجموعه Lingua می داند چه چیزی را در سطح مقدماتی آموزش داده است و چه مسیری زبان آموز باید طی کند تا به اعتماد بنفس و مهارت برسد.

اصل سوم این است که بعد از درک مناسب و تمرین کافی قطعاً زبان آموز می تواند بدون استرس و در کمال آرامش انگلیسی صحبت کند، فایل های صوتی را بفهمد، بنویسد و متون مختلف را بخواند و درک کند. بعلاوه، فرصت کسب نمرات درخشان در آزمون های مختلف بین المللی مثل IELTS و TOEFL را دارد. 

تلفن رزرو مشاوره حضوری و تلفنی: ۷۷۹۷۲۸۶۸-۰۲۱

توجه

به سوالات شما در بخش کتاب و مشاوره حداکثر تا ساعت ۸ صبح روزهای زوج پاسخ خواهم داد.

همچنین به سوالات درسی شما مانند حل تست‌ها نیز در بخش مربوط به هر کتاب پاسخ خواهم داد.

موفق و پیروز باشید.

ارسطو خلیلی فر

3 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.