نحوه شکل‌گیری خواسته‌ها

شروع همه‌ی دستاوردهای بزرگ بشری با یک آرزو، یک هدف، یک خواسته و یک ایده‌ی ساده بوده که روزی فردی رسیدن به آن هدف و به تحقق پیوستن آنرا باور کرده است، روزی فردی خودش، آرزویش و توانمندی‌هایی را که خداوند در وجودش نهاده را جدی گرفته و باور کرده است و این ایمان  موجب شده تا قدمی برای عملی شدن ایده‌اش بردارد.

من معتقدم خداوند، قبل از اینکه آرزویی را در دل ما شکل دهد، امکان به تحقق رساندن آنرا در ما بوجود می آورد، فقط کافی است قوانین خداوند را درک کنیم و متعهد شویم که تمامی آن قوانین را در زندگی‌مان عملی کنیم.

مهم نیست هدف تان چقدر بزرگ است، فقط کافی است خودتان را باور کنید، کافی است بپذیرید که این هدف یک رویای دور از دسترس نیست، فقط کافی است با درک قوانین راه تبدیل این رویا به واقعیت را دانسته و با خواسته‌تان هم مسیر شوید، زیرا وقتی در مسیر اهدافتان قرار می‌گیرید، راه کارها و الهاماتی برای عملی ساختن و به تحقق پیوستن هدف‌تان از راه می‌رسد و شما قدم به قدم در مسیر رسیدن به خواسته هدایت و حمایت می‌شوید.

وقتی عملکرد جهان را یاد می‌گیریم، خداوند را بی‌نهایت رزاق، بخشنده و هدایتگر می‌یابیم. و وقتی تصمیم می‌گیریم فقط و فقط در راستای این قوانین قدم برداریم، دیگر اهدافمان برای‌مان رویایی دور از دسترس نیست، بلکه از راه‌های کاملا طبیعی و بدیهی به خواسته‌هایمان می‌رسیم.

جهان بزرگترین پاداش‌هایش را به افرادی می‌بخشد که با جدی گرفتن رویا‌های‌شان‌، بیشترین گسترش را ایجاد می‌کنند.

چه خواسته‌هایی از قلبت عبور کرده است؟ کجا گفته‌ای که یعنی می‌شود منم فلان موقعیت، ثروت، سلامتی و رابطه را داشته باشم؟

وقتی این لیست را در ذهنت مرور می‌کنی، متوجه می‌شوی خواسته‌هایی هستند که از طریق مشاهده، مصاحبت و گفتگو با دوستان و آشنایان در وجودت شکل گرفته است. تا شما نیز بخواهی این خواسته‌ها را تجربه کنی.

اغلب خواسته‌ها و آرزوهای ما زمانی شکل می‌گیرد که پی می‌بریم، اصولا آن خواسته‌ها وجود خارجی دارند و حتی افرادی زیادی آن خواسته‌ها را دارند. خیلی وقت‌ها با امکانات و نعمت‌هایی مواجه شده‌ایم که تا قبل از دیدنشان، هیچ ایده‌ای درباره‌ی وجود آنها نداشتیم. اما به محض مواجهه با آنها و مشاهده آدم‌هایی که از آن نعمت‌ها بهره‌مند هستند، آن خواسته در وجود ما نیز شکل می‌گیرد.

این فرایند جهان برای شناساندن خواسته های‌مان به ماست.

شکل‌گیری خواسته‌ها از طریق مشاهده، مصاحبت و گفتگو با دوستان و آشنایان، استانداردهای زندگیت را بالاتر می‌برد تا شما نیز بخواهی که چنین کیفیتی از زندگی را تجربه کنی، زیرا تا خواسته‌ای شکل نگیرد، راهی به سمت تجربه اش نداری.

تحقق خواسته‌ها قدم‌های ساده‌ای دارد:

قدم اول: خواسته‌‌ای واضح و مشخص (عشق و علاقه)

قدم دوم: تمرکز (تمام زمان و انرژی)

قدم سوم: ساخت باورهای باکیفیت هماهنگ با خواسته‌