کنکور ارشد کامپیوتر

در اینجا به بررسی هرآنچه مربوط به کنکور ارشد کامپیوتر، کنکور ارشد فناوری اطلاعات، کنکور ارشد علوم کامپیوتر هست مثل کلاس کنکور ارشد کامپیوتر، فیلم های آموزشی کنکور ارشد کامپیوتر، برنامه ریزی کنکور ارشد کامپیوتر، ارشد کامپیوتر، زمان کنکور ارشد کامپیوتر، تاریخ کنکور ارشد کامپیوتر، منابع کنکور کامپیوتر، بهترین منابع کنکور ارشد کامپیوتر، بهترین منابع کنکور ارشد فناوری اطلاعات، بهترین منابع کنکور ارشد علوم کامپیوتر، دفترچه سوالات کنکور ارشد کامپیوتر، دروس کنکور ارشد کامپیوتر، نمونه برنامه ریزی کنکور ارشد کامپیوتر، برنامه ریزی برای کنکور ارشد کامپیوتر، بهترین موسسه کنکور ارشد کامپیوتر، همه چیز درباره کنکور ارشد کامپیوتر، ضرایب دروس کنکور ارشد کامپیوتر، سرفصل های کنکور ارشد کامپیوتر، سوالات کنکور ارشد کامپیوتر، رتبه یک ارشد کامپیوتر، رتبه و محل قبولی ارشد کامپیوتر، رشته های مجاز برای شرکت در ارشد کامپیوتر، بهترین گرایش ارشد کامپیوتر، رتبه برتر کنکور ارشد کامپیوتر، نمونه کارنامه ارشد کامپیوتر، تخمین رتبه کنکور ارشد کامپیوتر، رتبه و محل قبولی ارشد کامپیوتر، آخرین رتبه قبولی در ارشد روزانه کامپیوتر و کنکور ارشد کامپیوتر ۱۴۰۱ می‌پردازیم.

دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور ارشد کامپیوتر، کنکور ارشد فناوری اطلاعات و کنکور ارشد علوم کامپیوتر سال ۱۴۰۱ (سراسری و آزاد مشترک) منتشر شد.

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۱

توجه: حتما دفترچه ثبت نام، به خصوص ۳۰ صفحه ابتدایی خط به خط مطالعه شود؛ راهنمای ثبت نام عملی نیز از امسال به دفترچه ثبت نام اضافه شده است.

سایت ثبت نام: Sanjesh.org

تاریخ‌های ثبت‌نام و برگزاری آزمون‌های ورودی به دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی و در  سال ۱۴۰۱:

تاریخ ثبت نام:

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ تا سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۹/۲۳

تاریخ برگزاری:

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۸، پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ و جمعه ۱۴۰۱/۰۲/۳۰

بازه ثبت نام اول: ۱۶ تا ۲۳ آذرماه ۱۴۰۰

توجه: طبق روال هر سال یک یا دو روز پس از آغاز ثبت نام، توضیحاتی همراه پاسخ به برخی سوالات مهم در سایت موسسه قرار می‌گیرد و پس از مطالعه پاسخ‌های داده شده به سوالات، داوطلبان هیچگونه مساله‌ای بابت ثبت نام نخواهند داشت، اما برخی توضیحات خلاصه نیز در ادامه برای آشنایی اولیه شما با فرآیند ثبت نام اومده که حتما با دقت و توجه بخوانید.

توجه: اگر با خوندن این توضیحات باز مساله فردی خاصی برای ثبت نام داشتید، بهتره از طریق“سیستم پاسخگویی آنلاین سایت سازمان سنجش” موضوع رو پیگیری و سوالاتتون رو ازشون بپرسید که لینک دسترسی به این بخش در ادامه قرار گرفته است و بهتره فقط از این سیستم استفاده کنید، چون به احتمال زیاد به صورت تلفنی موفق به ارتباط با سازمان سنجش آموزش کشور نخواهید شد!

لینک سیستم پاسخگویی آنلاین سایت سازمان سنجش آموزش کشور:

http://request.sanjesh.org/noetrequest/login

توجه: زمان ثبت نام بسیار کافی است، اصلا برای ثبت نام و پیگیری سوالات خودتون عجله نکنید و بدون استرس ثبت نام رو انجام بدید و اصلا نگران مسئله‌ای نباشید!

توجه: اسم و کد {دانشگاه لیسانس، محل تحصیل، رشته تحصیلی کارشناسی، بخش و شهرستان، کد نظام وظیفه و کد رشته امتحانی} هم داخل سایت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سنجش قرار داره (بخش پیوندهای مورد نیاز) و هم در دفترچه ثبت نام قرار داره و هر کدی نیاز داشتید در اولویت اول پیشنهاد میشه از سایت اسم رو سرچ و کد رو یادداشت کنید، به همین راحتی.

لینک صفحه ثبت نام و مشاهده پیوندهای مورد نیاز:

http://register2.sanjesh.org/nrgarshad400

توجه: برای راحتی ثبت نام، سازمان سنجش یک فرم به اسم “پیش نویس تقاضانامه ثبت نام آزمون ارشد”در صفحات انتهایی دفترچه ثبت نام قرار داده (صفحه ۷۹ دفترچه سنجش) که اطلاعات اون فرم رو خودتون از سایت و باتوجه به اطلاعات شخصی داخل یه برگه، یادداشت کنید و بعد براحتی هنگام ثبت نام، اون اطلاعات رو وارد سایت سنجش کنید.

توجه: اگه دقت کنید این فرم اکثر اطلاعات رو به صورت یه کد از شما میخواد که همونطور که در متن قبلی هم اشاره شد با دیدن این کدها استرس نگیرید! همش در سایت سنجش در قسمت پیوندهای مورد نیاز قرار داره و از اونجا میتونید پیداش کنید و سایت ثبت نام هم خیلی کار باهاش راحته و هم هوشمنده.

توجه: در مورد کد رشته تحصیلی کارشناسی، اگر رشته تحصیلیتون با گرایش بوده از لیست کد رشته همراه گرایش رو درج کنید و اگر بدون گرایش در رشته ای تحصیل کردید، فقط اسم رشته و کدش رو بزنید. چیزی که مهمه اینه که هرکدومو شما بزنید هیچ مشکلی برای ثبت نام نخواهید داشت. تاکید میکنیم هیچ مشکلی، فقط اسم رشته در اولویت درست انتخاب بشه؛ گرایش و بدون گرایش اصلاً مهم نیست و اصلاً برای این مسئله هم حساسیت به خرج ندید!

توجه: مشکل بعدی که همون اول با دیدن دفترچه و فرم پیش نویس به ذهن همه میرسه، در مورد رشته‌های شناور یا همون کد رشته امتحانی دوم هست که همینجا تکلیفش رو باید روشن کنیم براتون.
توجه: اول از همه اینکه صفحه ۲۹ دفترچه راهنمای ثبت نام، کامل در این مورد توضیح داده و رشته ها رو معرفی کرده پس حتماً با دقت مطالعش کنید، اونجا لیست رشته هایی که میشه در کنار رشته اصلی به عنوان رشته دوم در امتحانش شرکت کرد اومده و فقط میشه اونا رو انتخاب کرد. البته اگر اشتباه کنید سیستم هوشمنده و اصلا نمیزاره دوتا رشته اصلی رو ثبت کنید تو سایت و ارور میده!
توجه: دوم اینکه اجباری نیست کد رشته امتحانی دوم رو حتماً ثبت نام کنید! اگر فقط یک رشته میخواید شرکت کنید، اون بخش کد رشته امتحانی دوم رو خالی بذارید و چیزی داخلش وارد نکنید و برید سراغ تکمیل سایر بخش ها، این برای برخی داوطلبا هست که خودشون رو برای شرکت در دو رشته امتحانی آماده کردن. (زمان آزمون اول و دوم به هیچ وجه تداخل نخواهد داشت باهم)
توجه: اگر رشته‌ای که میخواید امتحان بدید اصلا خودش جز کد رشته های امتحانی شناور بود و فقط همین رشته رو هم میخواید شرکت کنید، به جای کد رشته امتحانی اول همین یه کد رو بزنید و این رشته امتحانی برای شما ثبت میشه. به جای کد دومی هم بزنید باز فرقی نداره و اینجا هم حساسیت به خرج ندید!
توجه: سیستم ثبت نام سنجش کاملاً هوشمنده و خودش همه چی رو بهتون نشون میده موقعی که میخواید در سایت سنجش اطلاعات رو وارد و ثبت نام کنید.
توجه: پس خیلی هم رو تکمیل فرم پیش نویس زمان نذارید و فقط به عنوان تمرین فرآیند ثبت نام در نظر بگیریدش، سایت ثبت نامی خیلی راحته کار باهاش و در پنج دقیقه میتونید ثبت نام کنید خودتون.

توجه: اگر دو رشته خواستید ثبت نام کنید، تاکید میکنیم اگر خواستید و مطالعه دارید برای هر رشته، باید یک کارت ثبت نام (سریال) مجزا خریداری کنید و هر دوتا کد رشته رو در سایت سنجش ثبت کنید و باز اعلام میشه که کدهای رشته‌ها رو هرجا بزنید سیستم هوشمنده و تشخیص میده و فرقی نداره براش.

توجه: برای بخش نظام وظیفه هم توضیحات کامل در دفترچه و سایت سنجش اومده ولی هر سوالی بازم داشتید فقط و فقط از سیستم پاسخگویی سازمان سنجش سوال کنید تا پاسخ دقیق بهتون بدن و گمراه نشید.

توجه: توصیه میشه حتما تمامی سی صفحه اول دفترچه ثبت نام رو خط به خط مطالعه بفرمایید تا اکثر سوالاتتون پاسخ داده بشه.

توجه: معدل بخش بسیار مهمی هست و باید حتماً عدد دقیق رو طبق توضیحات دفترچه وارد سایت سنجش و بخش ثبت نام کنید.

توجه: فرم مخصوص معدل (صفحه ۷۸) فقط برای دانشجویان سال آخر هست و برای تکمیلش فقط با اداره آموزش دانشگاهتون در ارتباط باشید، اما در نظر داشته باشید این فرم رو تا آخر سال زمان دارید که تکمیل کنید چون معدل‌ها معمولاً تا آخر سال تغییر میکنه و خود سنجش هم فرصت ویرایش اطلاعات و معدل بهتون میده، پس برای پیگیری و تکمیلش زمان هست و جای نگرانی نیست!

توجه: افرادی که میخوان به صورت آزمایشی در کنکور شرکت کنند هم اطلاعات رو حدودی بزنن کافیه و در آزمون ثبت نام کنن اما خب در مرحله انتخاب رشته دیگه شرکت نکنن تا در صورت قبولی با محرومیت رو به رو نشن. (شرط محرومیت یکساله البته برای قبولی‌های دوره روزانه خواهد بود)

توجه: ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سراسری، آزاد، غیرانتفاعی و پیام نور، پردیس و … یکسانه و همین ثبت نام برای همشون کفایت میکنه و کلا یک آزمون هم براشون برگزار میشه.

توجه: برای تاریخ فارغ التحصیلی اگر لیسانس گرفتید و مدرکتون رو دارید که همون تاریخ رو در سایت سنجش ثبت کنید و در بقیه حالات هم زمان رو بر اساس زمان حدودی فارغ التحصیلیتون ثبت کنید و این رو بدونید هر تاریخی قبل از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ بزنید، سیستم قبول میکنه و هیچ مشکل دیگه‌ای برای شما پیش نخواهد اومد، پس در این مورد هم حساسیت به خرج ندید! مهم فارغ التحصیل شدن شما قبل از مهرماه سال بعد هست که بتونید برید دانشگاه برای ثبت نام و مشکلی براتون پیش نیاد.

توجه: مشکل بعدی که همون اول با دیدن دفترچه و فرم پیش نویس به ذهن همه میرسه، در مورد رشته‌های شناور یا همون کد رشته امتحانی دوم هست که همینجا تکلیفش رو باید روشن کنیم براتون

توجه: مطابق قوانین جدید سازمان سنجش آموزش کشور، به جز قبولی‌های کارشناسی ارشد دانشگاه‌های روزانه سال ۱۳۹۹، سایر داوطلبان و متقاضیان کنکور ارشد کامپیوتر، می‌توانند بدون انصراف از دانشگاه خود در کنکور ارشد کامپیوتر ۱۴۰۱ شرکت نمایند.

توجه: اگر اصلا در مقطع کاردانی شرکت نکردید و معدلی ندارید ازش، اون بخش رو خالی بذارید و نیازی نیست حتما پر بشه.

توجه: در بخش شغل اگر یکی از گزینه‌های اعلامی مد نظرتون بود که خب انتخابش کنید و اگر شاغل نبودید گزینه سایر رو بزنید و خیلی این موضوع برای افرادی که شاغل در بخش دولتی و فرهنگی نیستن مهم نیست و حساسیت به خرج ندید براش.

توجه: مثالی برای ثبت کد رشته دوم(شناور): اگر فردی در رشته مهندسی کامپیوتر که رشته اصلی هست میخواد شرکت کنه و همزمان در رشته مهندسی فناوری اطلاعات که از شناورهاست (درصفحه ۲۹ دفترچه رشته‌های دوم (شناور) به همراه توضیحات کامل اومده) شرکت کنه؛ باید در بخش کد رشته اصلی کد رشته مهندسی کامپیوتر رو که ۱۲۷۷ هست بزنه و در بخش امتحانی دوم کد ۱۲۷۶ رو بزنه، هرچند که جابجا هم بزنید سیستم خودش اصلاح میکنه براتون و حساس نباشید روی این مسئله. اگر هم که فقط یک کد رشته رو میخواید امتحان بدید اصلا با این بخش کاری نداشته باشید و خالی بذاریدش! شرکت در رشته دوم اجباری نیست و هر داوطلب که برای دوتا رشته مطالعه داشته باید اونجا رو پر کنه!

توجه: با توجه به اینکه برای دانشگاه‌های آزاد و سراسری به طور کلی یک آزمون برای هر رشته در کل سال برگزار می‌گردد، خرید این سریال کارت به منزله شرکت در آزمون سراسری و آزاد بوده و نیازی به خرید کارت دیگر نمی‌باشد.

توجه: افرادی که در مورد آزاد هم سوال دارند این نکته رو بدونن که بعد از اینکه آزمون مشترک سراسری و آزاد در خردادماه برگزار شد، در تیرماه که نتایج اولیه اومد، انتخاب رشته‌ها جداگانه و یکی در سایت سازمان سنجش آموزش کشور و یکی در سایت دانشگاه آزاد اسلامی انجام خواهد شد و هزینه‌های مربوط به دانشگاه آزاد در آن زمان قابل پرداخت خواهد بود که راهنمایی‌هایی در این زمینه نیز موقع انتخاب رشته انجام خواهد شد و نیاز به نگرانی نیست. پس همین ثبت نامی که انجام میدید هم برای سراسری و هم برای آزاد به حساب میاد.

توجه: توجه کنید که اگر میخواید موقع انتخاب رشته بتونید دانشگاه‌های پیام نور و غیرانتفاعی رو هم ثبت نام کنید، علاوه بر خرید سریال ۹۰ هزارتومانی در مرحله بعد باید گزینه سوم رو بزنید و این کد سریال رو هم دریافت کنید که مبلغش سیزده هزار و هفتصد تومان هست. ( بعد از آزمون و موقع انتخاب رشته هم میتونید این کارت رو بخرید پس اگه یهو یادتون رفت و هنوز تصمیم نگرفتید پیام نور و غیرانتفاعی برید یا نه موقع انتخاب رشته میتونید این کارت رو خریداری کنید و خیلی سخت نگیرید برای پر کردن این بخش هم.)

توجه: اگر در بازه زمانی ثبت نام هم نیاز به ویرایش داشتید، میتونید وارد سامانه بشید از قسمت “ورود به سیستم” و اطلاعاتتون رو تغییر بدید و لازم نیست دیگه سریال جدیدی بخرید و باید با همون اطلاعات قبلی وارد سایت بشید؛ فقط به دفعات ویرایش دقت کنید که تموم نشه!

توجه: با توجه به برگزاری آزمون در روزهای ۲۸ و ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ حتما به این نکته توجه نمایید که شهر دقیقی را برای حوزه امتحانی انتخاب کنید.

توجه: حتما مشخصات کارت خریداری شده، شماره پرونده و کد رهگیری رو بعد از ثبت نام در چند جای مختلف یادداشت کنید تا موقع ویرایش اطلاعات در اسفندماه و یا موقع دیدن نتایج و انتخاب رشته با مشکلی رو به رو نشید.

توجه: در ارسال عکس دقت کافی داشته باشید چرا که درصورتی که ثبت نام را از طریق کافی نت انجام دهید امکان ارسال اشتباه عکس وجود دارد و این مشکل به وفور در سال های گذشته اتفاق افتاده که یا عکس اشتباهی آپلود شده یا اطلاعات غلط وارد شده که دردسرهایی رو برای داوطلبان به وجود آورده پس این مورد رو هم بهش دقت کنید.

توجه: اگر سوال خاصی هم موند جا داره دوباره بگیم خدمتتون که در سایت سنجش قسمت سیستم پاسخگویی وجود داره و کارشناسان خود سازمان سنجش پاسخگوتون هستن علاوه بر سامانه تلفنی این سازمان!

http://request.sanjesh.org/noetrequest/login/

توجه: دانشجویان  مقطع کارشناسی ارشد و دکتری غیر روزانه بدون انصراف و همچنین دانشجویان سال ۱۳۹۹ به قبل روزانه با انصراف از تحصیل می‌توانند در کنکور کارشناسی ارشد و دکتری سال ۱۴۰۱ شرکت نمایند. دانشجویان قبولی روزانه سال ۱۴۰۰ از کنکور ۱۴۰۱ محروم هستند.

توجه: دانشجویان سال آخر که در تاریخ ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ یا ۳۱ شهریور سال ۱۴۰۱ فارغ تحصیل می‌شوند، در زمان ثبت نام معدل خود را تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ یعنی آخر تابستان امسال وارد نمایند و در زمان توزیع کارت ورود به جلسه یعنی ۳ تا ۵ خرداد معدل خود را ویرایش و معدل تا تاریخ ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ را وارد نمایند.

توجه: معدل فارغ التحصیلان نیز باید به طور دقیق و درست وارد شود.

توجه: شاگرد اولی‌ها هم تا یکسال پس از فارغ التحصیلی و  فقط یکبار می‌توانند از سهمیه خود استفاده نمایند. فرم شاگرد اولی بعد از نتایج اولیه تیرماه باید توسط دانشگاه و البته با پیگیری شخص دانشجو پُر شده و برای سازمان سنجش ارسال شود.

توجه: دانشجویان سال سوم و چهارم در صورت گذراندن حداقل ۷۰ واحد می‌توانند در المپیاد دانشجوی شرکت کرده و در صورت کسب رتبه ۱ تا ۱۵ بدون کنکور پذیرفته خواهند شد.

برنامه متعادل

برنامه‌ی متعادل، الگوی نسبتا ثابتی است که حداقل برای چند هفته می‌تواند رفتار آموزشی شما را تنظیم و هدایت کند، برنامه‌ی متعادل را زمانی تنظیم می‌کنید که اطمینان نسبی از توانایی خود به دست آورده باشید. به طور معمول برای شناخت توان واقعی به زمانی در حدود ۴ تا ۶ هفته نیاز دارید. زیرا شما نمی‌توانید پس از یک هفته مطمئن شوید هفته‌ای چند ساعت درس می‌خوانید و این برنامه با توجه به وضعیت شما (شاغل، دانشجو، متأهل) می‌تواند متفاوت باشد.

اکثر داوطلبان در یکی دو هفته‌ی اول دوپینگ می‌کنند. شما زمانی که تصمیم می‌گیرید به طور جدی مطالعه کنید و با برنامه باشید به خودتان می‌گویید من از امروز انسان دیگری شده‌ام، اراده کرده‌ام تا واقعا زحمت بکشم، با جدیت درس بخوانم، اتلاف وقت را به حداقل برسانم و حتما به هدف خود برسم. در هفته‌ی اول خیلی بیش‌تر از حد معمول درس می‌خوانید ولی باز هم متوجه می‌شوید میزان مطالعه‌تان از انتظاری که داشتید کم‌تر است. هفته‌ی دوم احتمالا همت بیش‌تری خواهید کرد و بیش‌تر درس خواهید خواند. اما هفته‌ی سوم می‌گویید این که زندگی نشد! با این وضع، زندگی من تباه می‌شود، من که نمی‌توانم این همه سختی را تحمل کنم، انگیزه‌تان هم کمی سست شده است و کار، آن جاذبه‌ی اولیه خود را از دست داده است. پس یک باره ساعات مطالعه‌تان کاهش می‌یابد. بار دیگر پس از یکی دو هفته با نگرانی از این که شاید نتوانید خود را برای کنکور آماده کنید بر ساعات مطالعه خود می‌افزایید. بنابراین حداقل پس از گذشت ۴ یا ۵ هفته می‌توانید از توان واقعی خود آگاهی بیابید. یعنی زمانی که رفتار آموزشی شما به وضعیت متعادل درآمده است. در این زمان است که با در نظر گرفتن میانگین ساعات مطالعات هفتگی، نقاط قوت و ضعفتان در دروس مختلف و اهمیت و ضریب دروس در کنکور، برنامه‌ی متعادلی برای چند هفته‌ آینده تنظیم می‌نمایید. یک جدول جمع‌بندی ساعات مطالعات مفید هفتگی، فراز و نشیب کار مطالعاتی شما را در دروس مختلف نشان می‌دهد و شما می‌توانید تشخیص دهید که آیا در طی هفته‌های مختلف دروس را به طور هماهنگ، یکنواخت و متعادل خوانده‌اید یا خیر؟ و اگر در چند هفته متوالی به دلیل تمایلات خود به طور ناخودآگاه به درسی بیش از حد اهمیت داده‌اید و یا به درسی کم توجهی کرده‌اید، دروس را در حد اهمیت خودشان مطالعه نمایید. البته لازم است در این‌جا به نکته‌ی مهمی اشاره کنیم این امری بدیهی است که هر کس علایق و استعدادهای خاص خود را دارد. همه افراد نمی‌توانند در تمام زمینه‌ها و از جمله در تمام دروس در یک حد موفق باشند. یک داوطلب موفق و برجسته در المپیاد ریاضی شاید در درس هوش مصنوعی و رباتیک خیلی موفق نباشد و اساسا علاقه‌ی زیادی به مطالعه‌ی این درس نداشته باشد، اما شما برای آن‌که در کنکور موفق شوید مجبور هستید همه‌ی دروس را به طور متعادل مطالعه نمایید.

داوطلبی که در همه‌ی دروس به طور متعادل مطالعه می‌کند به مراتب از داوطلب دیگری که در یک درس بسیار مسلط است و در درس دیگر ضعف دارد، نتیجه‌ی بهتری خواهد گرفت. شاید شما تمایل زیادی به مطالعه‌ی یک درس نداشته باشید و برعکس بخواهید بخش اعظم وقت خود را به درس دیگری اختصاص دهید. این کار را می‌توانید در دانشگاه و یا در تحقیقات علمی و فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ورزشی آینده خود انجام دهید و در یک زمینه خاص به مدارج عالی برسید، اما اکنون که خود را برای یک آزمون خاص به نام کنکور آماده می‌سازید حتما باید دروس را به طور متعادل مطالعه نمایید. باز هم تأکید می‌کنیم در کنکور، نتیجه‌ی متعادل خوب در تمام دروس به مراتب بهتر از نمره‌ی عالی در یک درس و نمره ی بسیار کم در درس دیگر است.

توجه: همچنین مطالعه صفحه برنامه‌ریزی تحت عنوان «برنامه‌ریزی کنکور ارشد کامپیوتر» را نیز توصیه می کنیم.

2 پاسخ ها
  1. بهرام
    بهرام می گوید:

    اینجا فرمودید در صورت اینکه زمان فارغ التحصیلی معلوم نیست، زمان رو قبل از ۳۰ شهریور بزنید. من دیروز ثبت نام کردم، ولی تاریخ رو برای ۳۱ شهریور زدم. نهایت تا ۳ ماه دیگه هم فارغ التحصیل میشم‌.
    مشکلی نداره تاریخ رو ۳۱ شهریور زدم ؟

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *